Cellulit na udach

Cellulit na udachJednorazowe podjęcie decyzji o zlikwidowaniu cellulitu niesie za sobą bardzo silne przekonanie, że trzeba to zrobić raz na zawsze.

Zwalczanie cellulitu to długotrwały proces – z tym trzeba się pogodzić na samym początki walki z pomarańczowym wrogiem.

Jak zlikwidować cellulit raz na zawsze?

Cóż, raz na zawsze musimy zmienić nawyki żywieniowe oraz styl życia z leniwego na bardziej aktywny, a przy tym stosować preparaty poprawiające kondycję naszej skóry lub od czasu do czasu stosować profesjonalny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej.

Redukcja cellulitu będzie o wiele łatwiejsza, jeśli zastosujemy się do kilku podstawowych zasad zdrowego antycellulitowego odżywiania się. Przede wszystkim musimy jeść lekko, chudo i bogato w błonnik. Należy unikać fast-foodów, nadmiernych ilości soli, słodyczy i tłustych potraw. Warto też pić dużo wady mineralnej oraz zielonej lub czerwonej herbaty.

Usuwanie cellulitu wymaga także aktywności fizycznej.

Kiedy mięśnie pracują, tłuszcz jest spalany a naczynia krwionośne i limfatyczne są masowane, dzięki czemu poprawia się również krążenie. Aby jednak ruch przyniósł zadowalające rezultaty, musi on być wykonywany systematycznie.

Decydując się na walkę z cellulitem warto wybrać taki rodzaj sportu, który lubimy. Jeśli zatem kochamy wodę, wybierzmy basen a jeśli radość sprawia nam spędzanie czasu na świeżym powietrzu, trafny może okazać się rower czy jogging. Długość wykonywania ćwiczeń powinna wynosić co najmniej 30 minut. Po tym czasie tłuszcz zaczyna się spalać i zostaje zamieniany na mięśnie.

Zwalczyć cellulit to marzenie wielu kobiet dotkniętych tym problemem natury estetycznej.

Dopada ponad 80 procent kobiet i sprawia, że nie czujemy się komfortowo ani na basenie, ani na plaży. Warto jednak postarać się, by znaleźć się w grupie tych Pań, które mogą poszczycić się gładkim ciałem, a przez to i lepszym samopoczuciem. Stając do walki warto najpierw zgromadzić odpowiednią wiedzę na temat wroga. Dzięki temu jego pokonanie okaże się zdecydowanie łatwiejsze.

Czym jest cellulit i dlaczego pojawia się nawet u młodych i szczupłych kobiet oszpecając ich ciała?

Cellulit, o czym większość z nas wie, to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Jedną z najczęstszych przyczyn jego wystąpienia jest zaburzenie hormonów, które nierzadko ma miejsce w okresie dojrzewania, ciąży oraz przekwitania. Jego pojawienie się lub wzrost zaobserwować można również podczas stosowania kuracji hormonalnej. Estrogeny sprawiają, że ściany naczyń krwionośnych są bardziej przepuszczalne, wobec czego częściej dochodzi do wystąpienia obrzęków , które z kolei zaburzają krążenie. Brak odpowiedniej ilości tlenu w komórkach powoduje, że tłuszcz nie jest spalany w odpowiedniej ilości, dodatkowo też odkłada się większa ilość toksyn i wody. Tak właśnie dochodzi do powstania skórki pomarańczowej.

Comments are closed.