Cellulit

CellulitSkórka pomarańczowa to naprawdę trudny przeciwnik, który może powodować brak akceptacji własnego ciała i wstyd przed jego eksponowaniem np. w spódnicy mini, krótkich szortach, nie mówiąc już o kostiumie kąpielowym.

Jednak nie jest on przeciwnikiem, którego nie mogłybyśmy pokonać!

Odpowiednia dieta pozwoli na szybsze usuwanie cellulitu i powrót do stanu z poprzedniego, którym czułyśmy się najlepiej i najbardziej atrakcyjne.

Jak zwalczyć cellulit?

Nie będzie to trudne, jeśli zaczniemy działać w trzech zasadniczych obszarach:

  • dieta,
  • ćwiczenia,
  • pielęgnacja.

Likwidacja cellulitu wymaga także dobrego planu działania – by redukcja cellulitu była widoczna i niosła zadowolenie musimy konsekwentnie działać w tych trzech obszarach. Odpowiednia dieta polega przede wszystkim na zdrowym odżywianiu. Należy zadbać o pełnowartościowe posiłki. Dostarczać organizmowi właśnie tego, co potrzebuje. Różnorodne jedzenie, wybieranie i przygotowywanie różnych potraw odmiennymi technikami. Potrawy powinny być przede wszystkim gotowane, gotowane na parze, duszone, pieczone. Smażenie należy zdecydowanie ograniczyć. Jeśli nie potrafimy odmówić sobie smażonego mięsa, warto przyrządzać je bez dodatku tłuszczu – na specjalnie stworzonych do tego celu patelniach lub grillu. Dla poprawienia wyglądu skóry postarajmy się całkowicie wyeliminować z diety słodycze. Nie jedzmy też fast foodów. W zamian pijmy dużo naturalnej wody mineralnej, najlepiej jeśli wybierzemy ją w wersji niegazowanej. Warto także sięgać po zieloną lub czerwoną herbatę.

Walka z cellulitem wymaga ćwiczeń.

Marsz, spacery, bieganie, pływanie to podstawy. Do tego warto dołączyć ćwiczenia na pośladki oraz uda, czyli ćwiczenia w pozycji leżącej, które aktywizują do pracy mięśnie nóg oraz pośladków: wymachy, unoszenia, nożyce. Dobre w tym zakresie są także przysiady lub półprzysiady.

Zwalczanie cellulitu będzie łatwiejsze, jeśli zadbamy o dietę.

Nasze codzienne menu ma bardzo duży wpływ na wygląd naszego ciała, jak i pracę metaboliczną, także w zakresie metabolizmu na poziomie komórkowym. Aby zatem skutecznie zwalczyć cellulit z naszej diety muszą zniknąć fast foody. Zwiększyć natomiast musimy ilość płynów takich jak woda mineralna niegazowana i zielona herbata, które wypłukują toksyny z naszego organizmu. Wprowadźmy do swojej diety produkty bogate w witaminę B np. jajka, kiełki zbóż czy drożdże oraz błonnik.

Odpowiednie zastosowanie kosmetyków to kolejny element walki z cellulitem, naszym pomarańczowym wrogiem. Wiele z nas używa kosmetyków a nadal nie widać rezultatów. Niestety stosujemy ich bardzo często w sposób określony na opakowaniu. Nie stosujemy się do zaleceń producenta. Ważne jest regularne stosowanie kosmetyku. Jeżeli producent pisze, że należy go stosować 2 razy dziennie, to tak właśnie róbmy!

Comments are closed.