Ćwiczenia na cellulit

Cellulit jest kłopotem bardzo wielu kobiet.

Ćwiczenia na cellulit

Zarówno tych grubszych jak i szczupłych, wysportowanych bądź też nie. Cellulit niestety dotyka znaczną część kobiet. Nie istnieje żadna 100% gwarancja na jego pozbycie się, usuwanie cellulitu wiąże się z ciągłą walką.

Likwidacja cellulitu to też ciężka praca, ale nie jest to niemożliwe, co bardzo pociesza każdą kobietę, która decyduje się na zwalczanie cellulitu. Istnieją sposoby, mówiące jak zwalczyć cellulit. Najlepiej jednak jak w każdej niechcianej przypadłości zapobiegać niż leczyć. Niestety nie jest to takie proste. Często nie chce nam się po prostu lub też nie posiadamy zbytnio czasu, aby dbać o wszystko starannie i dokładnie.

Co zrobić wiec, gdy niechciany pojawi się na naszym ciele? Oto kilka rad.

Redukcja cellulitu wymaga przede wszystkim odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej, która skupiona będzie na nogach oraz pośladkach, które najczęściej są atakowane przez pomarańczową skórkę.

Zwalczyć cellulit to marzenie większości kobiet, które dotyka ten kłopot.

Jednak by było to możliwe musimy zacząć się ruszać:

  • biegać,
  • spacerować,
  • pływać,
  • a czasem maszerować trochę szybciej.

Siedzący tryb życia nie jest przyjazny wyglądowi naszego ciała. Ćwiczenia są bardzo ważne. Dzięki nim poprawia się elastyczność skóry, spala się tkanka tłuszczowa, która jak już mówiliśmy również powoduje cellulit. Ćwiczyć powinniśmy nie tylko, aby spalić kalorię i poprawić wygląd naszej skóry, ale głównie, dlatego, że regularne ćwiczenia sprzyjają utrzymaniu naszego ciała w dobrej formie i zdrowiu. Podstawą naszego codziennego menu powinny być błonnik i białka pochodzące z chudego mięsa, ryb, przetworów mlecznych oraz jaj. Dobrym źródłem białka są także warzywa, a w szczególności awokado, soja i soczewica.

Warto też sięgać po owoce bogate w witaminę C – cytrusy. Wspomagają one odbudowanie włókien kolagenu, co wpływa korzystnie na wygląd skóry. Należy ograniczać spożywanie cukru, alkoholu, czerwonego mięsa, kiełbas. Zalecane jest picie 1,5 litra wody mineralnej dziennie a także szklankę zielonej herbaty. To najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu. Należy unikać nadmiernego opalania szczególnie w solariach – sprawia ono, że skóra staje się mniej jędrna i wiotczeje.

Walka z cellulitem w domu powinna się skupić na stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Bardzo ważna jest także ich aplikacja. Stosujmy się do zaleceń na opakowaniu, wówczas unikniemy rozczarowania.

Comments are closed.