Jak zwalczyć cellulit?

Jak zwalczyć cellulitCellulit jest niezwykle trudnym przeciwnikiem.

Jeżeli chcemy wypowiedzieć mu wojnę, wówczas musimy obrać strategię, która będzie właściwa. Jednym z elementów jest poznanie wroga. Cellulit powstaje ponieważ sprawcą tego stanu są estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe. Okazuje się bowiem, że hormony te powodują, że przepuszczalność naczyń krwionośnych zwiększa się. W rezultacie w tkance podskórnej tworzą się obrzęki, powodujące ucisk na komórki tłuszczowe.

W efekcie takie komórki nie są dotlenione tak, jak powinny, ale i zawierają znacznie większą ilość produktów przemiany materii, bowiem komórki te są gorzej oczyszczane. Powoduje to, iż komórki takie mogą nawet dziesięciokrotnie zwiększyć swoją objętość.

Likwidacja cellulitu lub redukcja cellulitu to nie lada wyzwanie, ale spełniając kilka warunków walki z przeciwnikiem oraz stosując odpowiednią pielęgnację można wiele zdziałać.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Zacznijmy od zmiany w nawykach żywieniowych. Walka z cellulitem wymaga zdrowego odżywiania się – dania powinny bazować na warzywach, owocach, chudym mięsie i wędlinach. Należy jeść ciemny pełnoziarnisty chleb, pić dużo wody oraz zielonej herbaty. Kategorycznie należy zerwać z podjadaniem słodkości oraz słonych przekąsek. W diecie nie ma także miejsca na fast-foody.

Zwalczanie cellulitu wymaga także aktywności fizycznej – jest ona niezwykle ważna.

Jeżeli chcemy zlikwidować skórkę pomarańczową musimy regularnie się ruszać. Można energicznie spacerować, uprawiać jogging, pływać. Wskazana jest jazda na rowerze, który jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy lubią siedzieć przed telewizorem. W domu można także wykonywać wszystkie ćwiczenia typu: przysiady, wymachy nóg, nożyce, itp. Wybór aktywności fizycznej uzależniony jest od naszej kondycji oraz upodobań.

Kolejnym krokiem jest pielęgnacja skóry. Nie da się nie zauważyć, że takich specyfików jest wiele. Jednak nie wszystkie są jednakowo skuteczne. By kosmetyk był rzeczywiście skuteczny, powinien zawierać w swoim składzie odpowiednie substancje. Spalanie tłuszczu przyspieszą preparaty, które zawierają kofeinę, teofilinę czy L-karnitynę. Do wzmocnienia i uszczelnienia naczyń krwionośnych niezbędne będą te kremy, w składzie których znajdą się wyciągi z arniki, rutyna, czy wąkorotka azjatycka. Usprawnią krążenie z kolei kosmetyki, które zawierać będą wyciąg z miłorzębu japońskiego, bluszczu czy nostrzyka.

Comments are closed.